Nasza historia sięga początków Polskiego Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego, a dokładniej do okresu PRL, kiedy to Franciszek Laudański, ojciec naszego założyciela Janusza Laudańskiego, pełnił funkcję dyrektora jednego z zakładów Wojewódzkiego Zjednoczenia Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego w Olsztynie. To właśnie tam nasza rodzina zaczęła swoją przygodę z przetwórstwem zbóż, i to tam narodziła się pasja do branży.

Janusz Laudański, syn Franciszka, kontynuując rodzinne tradycje, ukończył w 1972 roku Technikum Młynarskie w Toruniu. Po zdobyciu solidnego wykształcenia, rozpoczął swoją zawodową karierę jako technolog w Zakładach Zbożowych w Kętrzynie. Następnie pracował na stanowiskach produkcyjnych w młynie w Białej Piskiej, zdobywając cenne doświadczenie w branży.

W 1977 roku Janusz dołączył do zespołu "Cukroprojekt" w Gdańsku, gdzie przez 12 lat rozwijał swoje umiejętności i wiedzę. W trakcie pracy w "Cukroprojekcie" podjął studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu, na Wydziale Technologii Żywności o specjalności Technologia Zbóż. Dzięki temu uzyskał kompleksową wiedzę, która stanowiła solidne podstawy dla jego przyszłej kariery.

Naszą firmę, Biuro Projektowo-Inwestycyjne CORNTECH, założył Janusz Laudański w kwietniu 1990 roku. Od tamtej chwili nasza firma sukcesywnie rozwijała się, stawiając na współpracę z najbardziej doświadczoną kadrą specjalistów - projektantów w branży przechowalnictwa i przetwórstwa zbóż. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji zakładów przemysłu zbożowo-młynarskiego, piekarniczego, i paszowego.

Nasza historia jest pełna pasji do pracy i pragnienia doskonalenia się w branży przetwórstwa zbóż. Od momentu założenia firmy CORNTECH przez Janusza Laudańskiego, kontynuujemy naszą rodzinna tradycję, oferując naszym klientom najwyższej jakości usługi projektowe i inwestycyjne w zakresie przechowalnictwa i przetwórstwa zbóż.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, połączonemu z pasją do branży, jesteśmy dumni z osiągnięć i projektów, które udało nam się zrealizować. Nasza siedziba mieści się obecnie w Straszynie koło Gdańska, ale nasze usługi i projekty docierają daleko poza granice Polski.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i odkrycia możliwości, jakie oferuje Biuro Projektowo-Inwestycyjne CORNTECH. Nasza rodzina służy Waszej rodzinie - jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i projekty, które przyczynią się do rozwoju branży przetwórstwa zbóż.

Zajmujemy się projektowaniem, przygotowaniem inwestycji do realizacji, nadzorowaniem realizacji i uruchamianiem obiektów takich jak:

  • elewatory zbożowe komorowe i podłogowe do skladowania ziarna
  • portowe terminale przeładunkowe ziarna i komponentów paszowych
  • mlyny zbożowe (pszenne, żytnie, kukurydziane, ryżowe)
  • kaszarnie
  • wytwórnie makaronów
  • wytwórnie pasz i premiksów paszowych
  • słodownie
  • piekarnie